Tradicionālais sojšliks

tradicionālais sojšliks

Līdz ar siltāka laika iestāšanos arī grila sezonai parasti tiek dots starta šāviens. Un, patiesi, ko tur vairs gaidīt, jo svaigā gaisā gatavoti ēdieni taču smaržo un garšo daudz labāk! Agrāk maija brīvdienas un gaišie jūnija vakari nebija iedomājami bez grilēta šašlika vai vistas šķiņķīšu, taču, kopš sevi saucu par veģetārieti, uz mana grila vieta ir tikai sojšlikam.

Es ilgu laiku baidījos marinēt soju, jo viss process likās pārāk sarežģīts ar lielu varbūtību kādā posmā nošaut greizi. Taču, apgūstot sojšlika gatavošanas pakāpes (jā, tik vienkārši kā sagriezt gaļu un ielikt marinādē šeit nebūs) un ņemot par pamatu klasiskās ģimenes receptes, man amats drīz vien bija rokā.

Gatavojot sojšliku, būs vajadzīgs gan dārzeņu buljons, gan panna, taču viss process kopā neaizņem vairāk par 30 minūtēm. Turklāt grilējot tas būs gatavs jau tad, kad gaļa tikai sāktu brūnēt.

Sastāvdaļas marinādei (pietiks 16-20 gab.):

  • 350ml ūdens

  • sula no 1/2 citrona

  • 5 ēdk. pikanta kečupa

  • 2 ēdk. ābolu etiķa

  • neliels sīpols

  • 1/2 tējk sāls

  • 1/2 tējk kaltētu diļļu vai citu garšvielu

  • pipari pēc vajadzības

Pagatavošana:

Vispirms dārzeņu buljonā 15 minūtes vāri sojas gabaliņus. Pats vienkāršākais buljona variants ir uz aptuveni 1l ūdens pievienot 1 ēdk garšvielu maisījuma. Pa to laiku gatavo marinādi - izspied citrona sulu, pielej klāt ūdeni, etiķi un pārējās sastāvdaļas, visu samaisi. Sagriez sīpolu smalkās ripiņās.

Kad soja izvārījusies, no katra gabaliņa kārtīgi izspied ūdeni un apcep uz pannas no abām pusēm. Kārto tos aizveramā traukā vienu virs otra, liec sīpolu riņķīšu kārtu un pārlej pāri marinādi tā, ka viss līdz augšai ir noklāts. Liec ledusskapī sojšliku ievilkties, un nākamajā dienā jau var kurināt grilu un cept!

Ieteikumi:

Tā kā sojšlika gatavošanā priekšdarbi aizņem visvairāk laika, iesaku uzreiz ņemt prāvāku sojas daudzumu. Pagatavotais sojšliks noderēs priekšdienām, un nebūs jādomā par papildus marinēšanu.

Ja vēlies, lai marinādē un sojšlikā jūt mazāk sīvuma un vairāk tomātu garšas, var samazināt etiķa daudzumu un tā vietā pielikt klāt papildus ēdamkaroti kečupa vai arī etiķi gandrīz pilnībā aizstāt ar citronu sulu.

Grilējot sojšliku, skaties, ka tas nepiedeg, jo sojai vajag tikai nedaudz apbrūnēt no abām pusēm. Citādi tā ir gatava un ēdama arī pirms likšanas uz grila.

Previous
Previous

Pilngraudu brokastu muslis

Next
Next

Klasiskais humoss