Vegāniskie pierogi (poļu vareņiki)

Vegāniskie pierogi

Pierogi - kad pirmo reizi ieraudzīju šo vārdu visdažādākajās variācijās kādas poļu ēstuves ēdienkartē, nobrīnījos, ka viņi tik daudz veidos gatavo mums labi zināmos pīrādziņus. Taču pirmais iespaids bija mānīgs. Jo tie nebija vis nekādi pīrādziņi, bet drīzāk vareņiki poļu stilā.

Kopš tās reizes, šķiet, katra Polijas brauciena laikā esmu apēdusi vismaz vienu šķīvi pierogu, jo tie neapnīk. Pildījums var būt gan salds, gan sāļš, un tos var gan vārīt, gan cept. Un pēdējā Polijas apmeklējuma reizē man patiesi iedegās acis, jo nodomāju, ka varu taču šo gardumu tikpat labi pagatavot arī mājās.

Līdz šim esmu izvairījusies taisīt pelmeņus vai pierogiem tuvos vareņikus, jo tas likās visai ķēpīgs un laikietilpīgs process. Taču nu bailes metu pie malas un, Googlē atradusi gaužām vienkāršu pierogu mīklas recepti, sapratu, ka jaunus attaisnojumus meklēt būtu nevietā. Ķēros pie darba un drīz vien varēju baudīt svaigi gatavotus un pilngraudainus pierogus, kurus tieši šādā variantā diez vai jebkur varētu atrast.

Sastāvdaļas (16 pierogiem):

Mīklai

  • 1 glāze auzu miltu + 1 glāze kviešu miltu + 1/3 glāzes glutēna (pēc izvēles, dos papildus staipīgumu)

  • 1/2 tējkarote sāls

  • 1/2 tējkarote cukura

  • 3/4 glāzes karsta ūdens

Pildījumam

  • 2-3 ēdamkarotes humosa

  • 3-4 ēdamkarotes sarīvēta kabača

  • 2-3 ēdamkarotes krēmsiera

  • 1/3 banāna

Pagatavošana:

  1. Vispirms pagatavo pierogu mīklu, sajaucot miltus ar sāli, cukuru, glutēnu un karstu ūdeni (palīdzēs labāk izdalīties glutēnam). Tad visu ar pirkstiem saspaida kopā, līdz veidojas viendabīga mīklas bumba un atstāj to pasēdēt istabā zem dvielīša aptuveni 30 minūtes.

  2. Tikmēr gatavo pildījumu. Es izvēlējos taisīt divus variantus: saldo ar vegānisku svaigo sieru un smalkos gabaliņos sagrieztu banānu un sāļo ar humosu un sarīvētu kabaci. Izvēles iespējas ir bezgalīgas - tradicionālākā variantā iekšā liek mīcītus kartupeļus vai sēnes.

  3. Ņem pasēdējušo mīklu un izrullē to plānā kārtā. Ar glāzi izspiež aplīšus, ar pirkstiem pastaipa to maliņas uz visām pusēm, lai veidojas vēl lielāks mīklas laukums.

  4. Uz katra aplīša pa vidu kārto pildījumu - šeit galvenais nepārcensties ar daudzumu, jo savādāk tas šķīdīs uz visām pusēm. Pārloka aplīti, pildījumam iekārtojoties pa vidu un ar dakšiņu saspaida maliņas kopā.

  5. Atkārto procesu, līdz visi pierogi gatavi. Tālāk gatavošana atkarīga no katra paša vēlmēm - vai nu pierogus cep uz pannas no abām pusēm vai arī met iekšā verdošā ūdenī un gaida, līdz tie uzpeld. Jebkurā gadījumā tos ēšanai pasniedz uzreiz karstus, pārlejot ar kādu augu krēmu vai ko citu, un bauda.

Ieteikumi:

Pēc šīs receptes var pagatavot 16 vidēja izmēra pierogus. Es pati nākamajā reizē ņemtu mazāku glāzi un taisītu tos vēl pieticīgākus, jo pat daži pierogi ir gana sātīgi.

Kā iepriekš minēju, empanadu pildījums var būt visdažādākais, tāpēc droši eksperimentē un liec iekšā sēnes, kartupeļus, dārzeņus, ogas, augļus utt. Iespējas ir bezgalīgas.

Previous
Previous

Ātrais proteīna dārzeņu sautējums

Next
Next

Ogu banānmaize